خانه / رویدادهای مدیریتی / آزمون های زبان / اطلاعات کامل آزمون زبان دانشگاه آزاد (EPT) با دانلود کتاب راهنما

اطلاعات کامل آزمون زبان دانشگاه آزاد (EPT) با دانلود کتاب راهنما

دانلود اطلاعات کامل آزمون زبان دانشگاه آزاد (EPT)

به همراه بسته آموزشی، نکات و نمونه سوالات

آزمون زبان EPT / آزمون زبان ای‌پی‌تی

 

آزمون ای‌پی‌تی

آزمون زبان دانشگاه آزاد با نام آزمون EPT شناخته می‌شود. البته نام کامل تر آن آزمون iauept است. این آزمون درگذشته به صورت فصلی برگزار می‌گردید و اینک به صورت تقریباً ماهیانه در حال برگزاری می‌باشد. آزمون تقریباً هر ۴۵ روز یک بار برگزار می‌گردد و در سال ۱۰ بار تکرار می‌گردد نمره این آزمون از نمره ۱۰۰۰ حساب می‌گردد و نمره حد نصاب برای عبور از آزمون نمره ۵۰۰ می‌باشد. تعدد شرکت در این آزمون، محدودیت خاصی ندارد و داوطلبین می توانند تا زمان کسب نمره دلخواه در کلیه آزمون ها شرکت کنند.

لینک ثبت نام در آزمون EPT

 

ساختار آزمون EPT

آزمون زبان EPT دانشگاه آزاد شامل ۱۰۰ سوال بوده که در جدول زیر می توانید تعداد سوالات هر بخش آن را به تفکیک مشاهده نمایید:

ساختار آزمون

Reading

Vocabulary Grammar
۳۰ سوال ۳۵ سوال

۳۵ سوال

 

نمره قبولی آزمون EPT

شرکت کنندگان این آزمون (فارغ از رشته تحصیلی و دانشگاه خود) می بایست حداقل نمره %۵۰ یا همان ۵۰۰ را جهت ارائه مدرک EPT خود حین مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد کسب کنند. در دانشگاه آزاد ارائه نمره قبولی آزمون برای شرکت در آزمون جامع ضروری است، که مطابق با مصوبه جدیدتر دانشجویان می توانند با نمره بالاتر از ۴۰۰ هم در آزمون جامع شرکت کرده اما پس از آزمون جامع مجدداً در آزمون EPT شرکت کرده و نهایتاً نمره قبولی یعنی بالاتر از ۵۰۰ کسب نمایند. توجه نمائید که مدرک زبان EPT از زمان صدور، در داخل کشور به مدت ۲ سال اعتبار دارد و در خارج از کشور فاقد اعتبار است.

نمونه کارنامه آزمون EPT

نوع سوالات آزمون EPT

آزمون EPT یا همان آزمون زبان دانشگاه آزاد دارای یکصد سؤال تستی می‌باشد که تشکیل شده است از سوالات مربوط به قسمت واژگان، گرامر و درک مطلب که بین این یکصد سؤال تقسیم شده است. نکته قابل تأمل آزمون این می‌باشد که آزمون نمره منفی نخواهد داشت. دانشجویانی که نتوانند نمره مطلوب خود را در آزمون دریافت کنند می‌توانند در آزمون بعدی بدون محدودیت شرکت نمایند

 

شرکت کنندگان در آزمون EPT

کسانی می‌بایست در آزمون EPT شرکت نمایند که دارای شرایط زیر باشند: آزمون EPT را دانشجویان مقطع دکتری، همچنین اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های آزاد و همچنین دانشجویانی که می‌خواهند در مقطع دکتری مصاحبه شوند شرکت نمایند. دانشجویانی که در شعبه‌های خارج از کشور دانشگاه آزاد نیز در حال تحصیل هستند می‌توانند در آزمون شرکت نمایند.

 

محل برگزاری آزمون

محل برگزاری آزمون معمولاً در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات می‌باشد و بعضاً نیز در واحد مدیریت و برخی واحدهای دیگر این دانشگاه برگزار می گردد.

 

مدارک زبان مورد قبول دانشگاه آزاد

در صورتی که داوطلب تصمیم قاطع برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارد، بهتر است در آزمون EPT شرکت کند. چرا که آزمون EPT بدون آزمون شنیداری برگزار می گردد و علاوه بر آن، نمره قابل قبول EPT، ۵۰ می باشد. در صورتی که اگر داوطلب بخواهد مدرک MSRT را به دانشگاه آزاد ارائه کند، می بایست حداقل نمره ۶۵ این آزمون را کسب کرده باشد.

 

تفاوت مدارک زبان MSRT و EPT 

مدرک زبان MSRT (MCHE) ، مدرک زبان مورد تایید وزارت علوم می باشد و آزمون آن هر ماه به صورت منظم برگزار می گردد. کلیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، این مدرک را حین مصاحبه دکتری معتبر می دانند. محتوای کلی آزمون با آزمون EPT تفاوت چندانی ندارد اما MSRT علاوه بر ساختار آزمون EPT که شامل لغات، گرامر و درک مطلب است، مهارت شنیداری (listening) داوطلبان را نیز مورد سنجش قرار می دهد و به همین دلیل، معمولا سطح دشواری آزمون MSRT را بالاتر از EPT می دانند. به لحاظ درجه دشواری، می توان آزمون  EPT را با آزمون بین المللی TOEFL PBT مقایسه نمود. تنها تفاوت آن با آزمون TOEFL این است که بخش شنیداری و نگارش ندارد.

 

منابع آزمون زبان EPT

منابع این آزمون توسط خود سایت آزمون به شرح ذیل ارائه شده است. اما باید در نظر داشت که این منابع، تنها منابعی نیستند که سوالات آزمون از آنها استخراج می گردد. بلکه کلیه ژورنال های بین المللی که به زبان انگلیسی منتشر می گردند و مقالات به روز دنیا نیز در دسته بندی منابع سوالات قرار دارند. بنابراین دانسته های عمومی زبان انگلیسی متقاضیان و سایر منابعی هم که مطالعه می کنند نیز قطعاً در پاسخگوئی به سؤالات مؤثر خواهد بود.

 

  1. Understanding and Using English Grammar – By: Betty Azar
  2. Mosaic 1 and 2
  3. Select Readings- Pre intermediate – Intermediate and Upper intermediate
  4. ۵۰۴ Absolutely Essential Words for TOEFL – Fifth Edition

 

دانلود برخی منابع مفید برای آزمون


English Grammar-Betty Azar

ETS TOEFL Prepration Kit Workbook

۴۰۰Must-have-words-for-the-TOEFL
۵۰۴AbsolutelyEssentialWords
Essential Words For the TOEFL

Longman_Complete_Course_for_the TOEFL

 دانلود راهنمای جامع و توصیه شده EPT

آنچه در بالا آمد توضیحات یا نکات اولیه و مختصری در ارتباط با آزمون، منابع آزمون و سؤالات قبلی بود. اما با توجه به تجارب به دست آمده از آزمون های مختلف و منابع این آزمون، یک جزوه کامل فارسی با مثال های انگلیسی و منطبق بر ساختار آزمون EPT در ۳۰۲ صفحه توسط بهترین اساتید این حوزه طراحی شده است، که تمامی نکات، درس ها، سوالات و پاسخ ها را به طور منظم طبقه بندی کرده و آمادگی برای آزمون ای پی تی را به صورت خودخوان میسر نموده است. این جزوه بسیار کامل بوده و تا حد زیادی متقاضی آزمون را از سایر منابع بی نیاز می کند. توصیه می شود تمامی متقاضیان دوره دکتری، اعضاء هیات علمی، شرکت کنندگان در مصاحبه دانشگاه آزاد و … از این منبع مفید استفاده نمایند؛ به ویژه اینکه تمامی منابع معرفی شده در سایت آزمون انگلیسی هستند و مطالعه آن ها برای افرادی که سطح دانش زبان انگلیسی پایینی دارند بسیار دشوار است.

 

دانلود بهترین و جامع ترین راهنمای آزمون EPT

(قیمت: ۱۱ هزار تومان – ۳۰۲ صفحه درس، نکات و تست)

 

منبع این مطلب

سایت مدیریت

(مرجع علوم بازرگانی و بازاریابی)

 

 

 

یک نظر

  1. کتاب خیلی مفیدی بود
    اگه ممکنه جزوه MSRT رو هم بذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *