خانه / بخش دانشجویی / مطالب عمومی و مرتبط / ایده ها و نکات مهم در روزهای پایانی سال

ایده ها و نکات مهم در روزهای پایانی سال

ایده ها و نکات ضروری برای چند روز آخر سال

سایت مدیریت

بدون مقدمه

  • تمامی حساب ها و مناسبات مالی خود را چک کنید و یک لیست از طلب ها و بدهی های خود تهیه نمائید. با توجه به گردش مالی تنظیم شده، افراد، تصمیمات و اتفاقات تاثیرگذار در وضعیت مالی خود را بشناسید. فقط یادتان باشد وقت تحویل سال زمان خوبی برای تسویه حساب نیست.
  • از اطلاعات و فایل های مهم تر خود در سایت، شبکه های اجتماعی، کامپیوتر و … بک آپ یا کپی تهیه نمایید. اول مرتب سازی، دسته بندی و سپس نسخه پشتیبان تهیه کنید. یوزر و پسوردهای مختلف را یک جا یادداشت کنید. بدون تعلق، فایل ها و موارد غیرضروری و دردسرهایشان را از گوشی، رایانه و … حذف کنید.
  • لیست مخاطبان خود را یکبار به طور کامل چک کنید، دیدن نام برخی افراد نکات فراموش شده ای را به یادتان خواهد آورد. با دوستان و آشنایان خود تماس بگیرید و سال نو را تبریک بگویید. تماس را به ارسال پیام اولویت دهید. هیچگاه اجازه ندهید وضعیت فعلی تان شما را از همراهان گذشته دور کند.
  • آنچه در سال 95 گذشت را یک بار از نظر بگذرانید و تحلیل مختصری از آن داشته باشید. در صورت امکات با نزدیکانتان (خانواده، همکاران، دوستان صمیمی و …) یک جلسه غیررسمی درباره سالی که گذشت داشته باشید. از بودن آن ها تشکر کنید و مشکلات تان را صادقانه برایشان توضیح دهید.
  • با توجه به فرصت های پیش رو، چند هدف کلی برای سال جدید در نظر گرفته و به طور شفاف برای خود یادداشت کنید. اهداف واقعی، باارزش و دست یافتنی بسیار انرژی بخش و برانگیزاننده هستند. ترجیحاً اهداف تان را با خانواده یا هر گروهی که فکر میکنید دغدغه های شما برایشان اهمیت دارد در میان بگذارید.
  • به خودتان قول بدهید! این یک موضوع شخصی برای شما است. برای مثال «این را رعایت کنم، آن را بخرم، اینگونه باشم، این اشتباه را نکنم، این تصمیمات را بگیرم، آنگونه رفتار کنم، چنان کنم و …» و یک سری قول محکم، که ماحصل یکسال بزرگتر شدن شماست را با خود قرار بگذارید و سعی در رعایتشان داشته باشید.
  • خوش اخلاق، مثبت اندیش و سخاوتمند باشید. میشود دنیا را کمی از دورتر نظاره کرد. توصیه می شود در حد توان مالی برای خودتان و همراهانتان خرید کنید. هدیه بدهید. کوچک و بزرگ عاشق کادو هستند. به چند نفر که فکرش را نمیکنند هم کتاب هدیه کنید. خوبی های کوچک را به امید خوبی های بزرگتر یا بهتر شدن شرایط به تاخیر نیندازید.
  • به کسب و کار و حرفه خود بیندیشید، کارهای انجام نشده ی خود را یادداشت کنید. به برنامه های کاری خود سروسامان بدهید. ایده ها و اقداماتی که در سال گذشته انرژی شما را هدر دادند را حتماً جایگزین کنید. واقعیت این است که وضعیت شغلی ما آثار مستقیم و غیر مستقیم بسیار زیادی بر زندگی ما دارد.
  • مهم ترین نکته: درباره این موضوع فکر کنید که؛ اگر قرار باشه در سال جدید، یک تغییر عمده داشته باشید، چه خواهد بود؟

——————————–

با آرزوی سالی نیکو

سایت مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید