خانه / دانلود مدیریتی / فیلم های آموزشی / آموزش زبان بدن با فیلم به من دروغ بگو

آموزش زبان بدن با فیلم به من دروغ بگو

سریال زبان بدن (به من دروغ بگو)

Lie To Me

سامان شیخ اسماعیلی | saman sheikhesmaeili

زبان بدن

زبان بدن یا اشارات بدن، به انواع شکل‌های ارتباط غیرکلامی یا رفتاری اشاره می‌کند که یک فرد از طریق رفتارهای  فیزیکی خود، بدون آنکه صحبتی بکند با دیگران قادر است، ارتباط برقرار نماید. این رفتارها می‌تواند مربوط به وضعیت و حالات بدنی (محل قرار گرفتن دست‌ها، پاها، نحوه نشستن، ایستادن، راه رفتن، خوابیدن)، ژست‌ها (حالت‌ها، اطوارها، اداها)، حرکات و اشارات بدنی، جلوه‌های هیجانی صورت و حرکات چشم‌ها باشد. اگر خواهان موفقیت هستید، ضروری است روی زبان بدن‌تان تمرکز کنید. درواقع در بسیاری مواقع، زبان بدن مهمتر از زبان گفتار است. چون به طور ناآگاهانه حتی بدون گفتن یک کلمه احساس شما را انتقال می‌دهد.با توجه به این ضرورت، مردم مهارت بیشتری در زبان بدن و تشخیص آن در سایر افراد کسب می‌کنند. البته گفتن این نکته ضروری است که آموزش زبان بدن و به صورت کلی‌تر آموزش ارتباط غیرکلامی عموماً با بی‌دقتی، همراه بوده است. نکات و تکنیکهای ارزشمند زیادی که می‌توانند برای یادگیری زبان بدن و تحلیل زبان بدن و استفاده از زبان بدن در مذاکره مفید باشند، به دلیل پیچیده بودن یا مشروط بودن، از کلاسها و دوره های آموزشی زبان بدن حذف شده‌اند. از سوی دیگر، توصیه‌ها و راهکارهای متعددی، به عنوان تکنیک های زبان بدن در مذاکره به دلیل ساده و  جذاب بودن (حتی با وجود نادرست بودن) مورد توجه و تاکید جدی قرار گرفته‌اند.

 

فیلم آموزشی زبان بدن

بیشتر از هر فیلم دیگری در دنیا، سریال Lie To Me  حکم دوره کارآموزی زبان بدن را برای کارآموزان دارد. این سریال تلویزیونی معروف، در کنار کتاب پرفروشی مثل The Definite Book of Body Language و سایت‌های اختصاصی بی‌شماری که در این زمینه تولید شده‌اند؛ علم زبان بدن را به مخاطبان زیادی در دنیا ارائه نموده است. بر این اساس کسی که به موفقیت چشم دوخته باشد، چه در کسب و کار، روابط و … باید روی این شیوه جدید سرمایه گذاری کند.

معرفی سریال

سریالی با داستانی متفاوت و بسیار جدید؛ به معماهایی می پردازد که پلیس آمریکا از حل آنها ناتوان است و از یک متخصص زبان بدن کمک می خواهد. سريال Lie to me كه با نويسندگي ساموئل بائوم (Samuel Baum)، همان نویسنده و تولیدکننده سریال «24»، يك سريال جديد داستاني كامل است كه از كشفيات دكتر پائول اكمن (Dr. Paul Ekman) كه يك شحصيت واقعي است، الهام گرفته است كه توانايي خواندن سرنخ هاي موجود درصورت، بدن و صداي افراد را به منظور كشف حقايق و دروغ در بازجويي هاي جنايي را داراست. این سریال ساخت کشور امریکا است، توسط کمپانی (20th Century Fox TV) ساخته شده، از اواخر ژانویه‌ی ۲۰۰۹ از شبکه Fox شروع به پخش نمود و توجه مخاطبان زیادی در دنیا را به خود جلب نمود.

سریال Lie To Me، یک سریال به نسبت تخیلی هست که در ابتدای سریال هم می‌نویسد که تمامی وقایع سریال تخیلی هستند و هیچ‌کدام از شخصیت‌ها و داستان‌ها در دنیای واقعی اتفاق نیفتاه اند. اما این سریال بر مبنای اصول علمی رفتارشناسی، روانشناختی و روانشناسی تولید شده است و در آن آموزش های کاملی در ارتباط با زبان بدن را در محیط های واقعی بازسازی نموده است.

این سریال در سه فصل منتشر شده، فصل اول ۱۳ قسمت، فصل دوم ۲۲ قسمت و فصل سوم هم شامل ۱۳ قسمت است. در هر قسمت یک مورد جنایی – پلیسی جدید مطرح میشود که با علم زبان بدن و پرسش و پاسخ و تحلیل زبان بدن افراد و همینطور بازی با ذهنشون و تله گذاری برای ذهنشون، حقیقت کشف خواهد شد.

خلاصه داستان

دكتر «كال لايتمن» (با بازي تيم راث)، رییس تیمی از متحصصین با نام «گروه لایتمن» است که بازرسین فدرال، آژانس‌های دولتی و پلیس محلی را در پرونده‌های قضایی، یاری می‌کنند. «دکتر گیلیان فاستر» یک روان‌شناس با استعداد و هم‌کار حرفه‌ای دکتر لایتمن است که این هم‌کاری را با نگاه کلی خود، در حالی که لایتمن در جزییات فرو رفته است، کامل می‌کند. لایتمن به راهنمایی‌ها و نگرش او در مورد رفتار انسان‌ها نیازمند است. «الی لاکر» محقق اول لایتمن است که با علاقه‌ی مردم به گفتن دروغ مشکل دارد و تصمیم گرفته است آن‌چه را که «صداقت بنیادی» می‌نامد، تمرین کند. او هر چه که در مغزش می‌گذرد، فوراً به زبان می‌آورد و البته تاوان این کار خود را نیز می‌دهد. «ریا تورس» عضو تازه‌وارد این گروه است و یکی از معدود افرادی که به صورت ذاتی توانایی تشخیص تقلب را دارد، قابلیتی که او را تبدیل به یک فرد قابل اهمیت در این گروه کرده است.

دكتر لايتمن مي تواند با آناليز صورت، بدن، صدا و حرف زدن افراد به حقيقت پي ببرد. وقتي يك فرد شانه هاي خود را بالا مي اندازد، دست هاي خود را مي چرخاند يا لب پاييني خود را به سمت بالا حركت مي دهد، لايتمن متوجه دروغ گفتن وي مي شود. اما همانطور كه خود لايتمن مي داند، اين توانايي علمي او در زندگي شخصي او هم يك بركت محسوب مي شود و هم يك نفرين، آنجا كه خانواده و دوستان او به مانند مجرمين و غريبه ها همديگر را فريب مي دهند. لايتمن رئيس يك تيم جهاني از متخصصين تشخيص دروغ است كه با مطالعه حالات مختلف صورت و حركات غيرارادي بدن نه تنها درپي كشف دروغ اند بلكه درپي يافتن چرايي دروغ گفتن افراد هستند.

دانلود فیلم آموزشی زبان بدن – به من دروغ بگو – Lie To Me

لینک دانلود

زبان بدن در مذاکره

زبان بدن یا تن گفتار (Body Language) یکی از بخش های جذاب و مهم در آموزش اصول و فنون مذاکره محسوب می‌شود. با آموزش زبان بدن و یادگیری تکنیک های زبان بدن می‌کوشیم در هر نوع مذاکره یا ارتباط  غیرکلامی، پیام خود را به شکلی دقیق‌تر و مناسب‌تر برای طرف مقابل ارسال کرده و نیز، پیامهای او را تا حد امکان به صورت دقیق دریافت و تفسیر کنیم. لازم است هر فرد مذاکره کننده زبان بدن مشتریان خود را در مذاکرات، جلسات و در هنگام فروش خدمات و کالا تجزیه و تحلیل کند.

ما با حالات بدنی خود، محل قرار گرفتن دستها و پاهایمان، ژست ها، تماس چشمی، لبخند زدن، پلک زدن، گزیدن لبها، تماس دستها با صورت، نگاه کردن به سمت پایین یا بالا یا اطراف، تکان دادن سر و گارد باز و بسته خود، پیامهای مختلفی را به طرف مقابل ارسال می‌کنیم. از سوی دیگر، طرف مقابل هم با زبان بدن و علائم غیرکلامی خود، خواسته یا ناخواسته، پیامهایی را برای ما ارسال می‌کند. اهمیت زبان بدن در مذاکره از آنجا ریشه می‌گیرد که ما انسانها، عموماً هنگام مشاهده تناقض بین زبان بدن و گفتار طرف مقابل، ترجیح می‌دهیم به زبان بدن او اعتماد کنیم. شاید از این روست که تعبیر تن گفتار برای زبان بدن به کار می‌رود.

منبع:

سایت مدیریت

اینستاگرام من: samansheikhesmaeili

5 نظر

  1. من فیلم به من دروغ بگو را دیده ام و تکنیک های جالبی را یاد گرفتم .
    ممنون از این مطلب مفیدتئن

  2. سلام .ببخشید این تیکه از فیلمو که گذاشتین زیرنویسش خیلی خوبه و کاملا هماهنگه با فیلم . ولی من هر زیرنویسی دانلود میکنم با فیلم هماهنگ نیست. لطفا بهم بگید از کجا میتونم زیرنویس خوب و هماهنگ شده با این فیلم رو دانلود کنم. ممنون ازتون

  3. عالیه اگر ممکنه بفرمایید جطور میتونم فیلم کاملشو دان کنم زیرنویسش عالیه فلیمی ک گذاشتید دقیقا همونی ک هست

  4. خیلی سریال خوبیه ، سریال منتالیست هم خوبه، این سبکی خوشم میاد خیلی

دیدگاهتان را بنویسید